Uncategorized

marketingowy-harpagan.pl

W jubilerstwie mamy sporo firm. Jakie cechy łączą ich produkty? Po pierwsze metale, jakie wykorzystują do wytwarzania jubilerskich linii, ale także czym dodatkami je ozdabiają. Teraz skoncentrujemy się na dodatki. Skategoryzujemy je i delikatnie zdefiniujemy.

Kryształki Swarovskiego – pozostają najczęściej robione krzemionki z piasku, a dokładnej ze szkła ołowiowego. Projektanci często umieszczają je w mniej drogich modelach sztucznej biżuterii. Szkło ołowiowe głownie charakteryzuje się wysokim stopniem rozszczepiania wiązki światła. Jest również nieznacznie cięższe od tego zwyczajnego. Głównym fabrykantem takiego szkła jest austriacka marka Swarovski Elements.

Cyrkonie |to} kolejny z reguły wykorzystywany element ozdobny. Samą cyrkonię produkuje się całkowicie syntetycznie. Jest niezwykle twarda, co więcej możemy ją dowolnie barwić. W złotnictwie materiał ten popularny jest krótko, krystalizuje się w bardzo wysokiej temperaturze. Cóż, podstawową cnotą jest niska cena.

Kamienie Szlachetne pozostają najcenniejsze z kamieni wykańczających metale szlachetne. Znamy ich w przyrodzie całkiem wiele. Ale, w tym wpisie skupimy się na tych najpopularniejszych.

Szmaragdy {to| droższa odmiana minerału – berylu. Dla laików, tak to ten oliwkowy. Cieszy się uznaniem jubilerów i kolekcjonerów. Pozostaje bardzo gęsty oraz łupliwy.

Rubiny są prawie najpiękniejszym rodzai kamieni szlachetnych, co więcej przynależą do rodziny korundów. Słynnąe swojej twardości, najpopularniejsze rubiny są ciemnoczerwone w ich nierzadko można zauważyć rozszczepienie barwy.

Szafiry – kamienie te niezmiennie są bardzo popularne w przemyśle jubilerskim. Symilarnie jak szafiry przynależą do gatunku korundów. Z reguły są niebieskie. Duża ilość złotników produkuje go sztucznie.

Diamenty – tutaj możemy opowiadać niebywale długo. Są najtwardsze z pośród naturalnych minerałów oraz zarazem najwięcej warte.

Omówiliśmy najpopularniejsze wykończenia wykorzystywane do upiększania wyrobów złotniczych. Choć, że odróżniamy ich na ziemi znacznie więcej.

Marketingowy Harpagan

Możliwość komentowania marketingowy-harpagan.pl została wyłączona